Zasadnutie kuratória a redakčnej rady Stredoeurópskej policajnej akadémie (MEPA)

13.09.2018

 

Kuratórium MEPA je výkonné grémium tejto organizácie a realizuje strategické rozhodnutia predsedníctva MEPA.  Hlavným bodom rokovania v Prahe (7. – 9. 11. 2017) bola príprava plánu aktivít MEPA na rok 2018, ktorý je od 29. 11. 2017 sprístupnený všetkým príslušníkom Policajného zboru na infowebe rezortu v sekcii Oznamy.

Akadémia Policajného zboru v Bratislave v spolupráci s príslušnými policajnými útvarmi bude v roku 2018 organizovať: 26. hlavný kurz pre kriminálnu políciu, 24. špeciálny kurz pre hranično-policajnú oblasť, programovú konferenciu pre hlavný kurz v roku 2019 a zasadnutie predsedníctva MEPA.

Členské štáty MEPA budú v roku 2018 organizovať desať vzdelávacích podujatí v nemeckom jazyku na rôzne odborné témy napríklad: krádeže áut, drogová kriminalita, branie rukojemníkov, hranično-policajné úlohy v súvislosti s bojom proti terorizmu a podobne. MEPA umožňuje aj hospitácie na policajných útvaroch v členských krajinách MEPA. Na pracovnom jazyku hospitácie sa účastníci sa dohodnú s partnermi v zahraničí. Viac informácií na domovskej stránke: https://www.mepa.net v nemeckom a anglickom jazyku.

 

Táto stránka používa cookies. Viac informácií TU.