Kampaň k problematike obchodovania s ľuďmi

17.09.2019

Ministerstvo vnútra SR v spolupráci s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR pripravilo kampaň k problematike obchodovania s ľuďmi, ktorej súčasťou sú aj plagáty a nižšie uvedené informácie.

 

V tejto súvislosti ako aj s ohľadom na blížiaci sa Medzinárodný deň proti sexuálnemu zneužívaniu a obchodu so ženami a deťmi, ktorý pripadá na 23. september a tiež v poradí už trinásty Európsky deň boja proti obchodovaniu s ľuďmi, ktorý bude 18. októbra, si Vás dovoľujeme požiadať o možnosť šírenia tohto materiálu na Vašich webových stránkach, sociálnych sieťach, prípadne iných Vami dostupných médiách alebo informačných kanáloch v rámci prevencie.

 

Materiály na webovú stránku, prípadne tlač: Plagát dievča Last Minute a Plagát dievča Work &Travel v elektronickej podobe nájdete na stiahnutie na https://oblak.iedu.sk/index.php/s/GnNtYLcKx3Qq8pF.

 

Na základe Vašej požiadavky adresovanej na e-mail zuzana.burianova@minedu.sk zašleme v prípade záujmu na Vami oznámenú poštovú adresu tlačený plagát vo formáte A3. 

 

Informácia ku kampani:

Ministerstvo vnútra SR sa v rámci šírenia povedomia o fenoméne nachytávania obetí za účelom obchodovania s ľuďmi rozhodlo v spolupráci s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR vytvoriť vizuál komunikačnej kampane, v rámci ktorej upozorňuje na možné podvodné správanie pri ponúkaní práce alebo ponuke cestovania. Snahou je upozorniť najmä mladých ľudí, ktorí sú ochotní cestovať za zážitkami a prácou na to, že aj pri zdanlivo lákavých ponukách sľubujúcich nečakané zážitky sa môžu tieto skončiť tragicky, v prípade, že si neoveria všetky skutočnosti, ktoré im inak majú zabezpečiť pohodlnosť a bezpečie. Pri pracovných ponukách je dôležité jasne poznať pracovnú zmluvu, miesto výkonu práce a ubytovania. Pri cestovaní do zahraničia za prácou je to ešte o to dôležitejšie, že sa môžu ocitnúť v prostredí, ktoré je im cudzie, v niektorých prípadoch nemusia ovládať reč a následne sa dovolať pomoci býva náročné. Nikto nechce, aby jeho snaha skončila tragicky, preto odporúčame byť vždy opatrní a prezieraví aj pri hľadaní si práce nielen doma, ale ja v zahraničí.

 

Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

 

Prílohy:

1. rozdeľovník

2. scan listu podpísaný generálnou riaditeľkou Sekcie národnostného a inkluzívneho vzdelávania

 

Táto stránka používa cookies. Viac informácií TU.